BloodBalance
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BloodBalance

BloodBalance CLan
 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Flag
free counters
Newest L2 Servers

 

 Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7

Go down 
+11
kosa4a
balki__
HeroReturn
Bug4ever
Tedy
kuzix
Ardy
Abra
boianx
Admin
Yani
15 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Yani
Frintezza
Frintezza
Yani


Posts : 193
Join date : 2009-10-08
Age : 31
Location : Haskovo , Bulgaria

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeWed Feb 29, 2012 11:52 am

U cant use bot for sure here to tell u before the start Smile
Back to top Go down
Ardy
Baium
Baium



Posts : 76
Join date : 2008-10-03

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeWed Feb 29, 2012 11:57 am

I got fyyre on msn, he also did bot protection for my server Very Happy

You find a way to bot= they find out how you did it and they ban u forever Very Happy
Back to top Go down
Admin
God
God



Posts : 184
Join date : 2008-04-18

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeWed Feb 29, 2012 1:57 pm

Ardy wrote:
i can start at 17 gmt+2 :p and till like 00.00 or even later depending on work Very Happy

cool, its pefect for our cp
Back to top Go down
http://bloodbalance.to-relax.net
kuzix
Global Moderator
Global Moderator
kuzix


Posts : 369
Join date : 2009-03-17
Age : 42
Location : Prilep,Macedonia

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeWed Feb 29, 2012 4:46 pm

oki now im considering to play EE (ofc if i have time to play) ......so for now my options are: EE, ET, Gladi, SPH, Sorc ......when i decide to join there i will report what i will play .....
Back to top Go down
boianx
Baium
Baium
boianx


Posts : 98
Join date : 2010-02-07
Age : 31
Location : Bulgaria

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeWed Feb 29, 2012 5:03 pm

i will make ET+ WC or BD box
Back to top Go down
Admin
God
God



Posts : 184
Join date : 2008-04-18

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeThu Mar 01, 2012 12:12 am

kuzix wrote:
oki now im considering to play EE (ofc if i have time to play) ......so for now my options are: EE, ET, Gladi, SPH, Sorc ......when i decide to join there i will report what i will play .....

awsome


boianx wrote:
i will make ET+ WC or BD box

make et+wc , bd we will have
Back to top Go down
http://bloodbalance.to-relax.net
boianx
Baium
Baium
boianx


Posts : 98
Join date : 2010-02-07
Age : 31
Location : Bulgaria

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeThu Mar 01, 2012 5:02 am

Admin wrote:
kuzix wrote:
oki now im considering to play EE (ofc if i have time to play) ......so for now my options are: EE, ET, Gladi, SPH, Sorc ......when i decide to join there i will report what i will play .....

awsome


boianx wrote:
i will make ET+ WC or BD box

make et+wc , bd we will have
Okey Smile
Back to top Go down
balki__
Spamer
Spamer



Posts : 4
Join date : 2010-10-07

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeThu Mar 01, 2012 1:46 pm

Hey all Razz i`m new here and i just wanted to say HI :}

I saw a lot of Bulgarians here :} are many of you going to play on aria ? :}
Back to top Go down
Admin
God
God



Posts : 184
Join date : 2008-04-18

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeThu Mar 01, 2012 6:18 pm

guys ,today is a big day, get ready to farm ur asses and btw i will announce on what teamspeak we gonna join coz we will not stay on ventrilo anymore
Back to top Go down
http://bloodbalance.to-relax.net
kosa4a
Baium
Baium
kosa4a


Posts : 91
Join date : 2009-11-18
Age : 35
Location : Moldova / Bulgaria

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 02, 2012 3:05 am

ee here Smile
Back to top Go down
Admin
God
God



Posts : 184
Join date : 2008-04-18

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 02, 2012 3:15 am

kosa4a wrote:
ee here Smile

oo super,hope active one this time Smile
Back to top Go down
http://bloodbalance.to-relax.net
kosa4a
Baium
Baium
kosa4a


Posts : 91
Join date : 2009-11-18
Age : 35
Location : Moldova / Bulgaria

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 02, 2012 3:21 am

Admin wrote:
kosa4a wrote:
ee here Smile

oo super,hope active one this time Smile

no more DOTA Very Happy Very Happy
Back to top Go down
Ardy
Baium
Baium



Posts : 76
Join date : 2008-10-03

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 02, 2012 4:43 am

6 hours 18 mins till launch, are we going to rush something? :p
Back to top Go down
kuzix
Global Moderator
Global Moderator
kuzix


Posts : 369
Join date : 2009-03-17
Age : 42
Location : Prilep,Macedonia

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 02, 2012 6:43 am

i will start from monday cause i am on vacation with my familly......and since kosa4a will play EE i will consider to make some other support maybe Cardinal and if clan needs i can play sumoner( maybe elf sumoner cause clan will be mage based and if we got some pt's DD's i can play warlock) also if clan need SWS i can play but in that way i will need a lot supoprt from clan Smile cause to lvl up SWS solo is so fcking hard.....so i wait for Serj to decide for my char Smile ......
Back to top Go down
Tedy
Orfen
Orfen



Posts : 45
Join date : 2011-05-06

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 02, 2012 7:16 am

any1 have some problem when try loggin server?like :game guard files are damaged : error 153 ?
Back to top Go down
Abra
Spamer
Spamer



Posts : 4
Join date : 2012-02-26

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 02, 2012 7:21 am

make sws... sws is welcomed at high lvl in all partys
Back to top Go down
Admin
God
God



Posts : 184
Join date : 2008-04-18

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 02, 2012 8:50 am

kuzix wrote:
i will start from monday cause i am on vacation with my familly......and since kosa4a will play EE i will consider to make some other support maybe Cardinal and if clan needs i can play sumoner( maybe elf sumoner cause clan will be mage based and if we got some pt's DD's i can play warlock) also if clan need SWS i can play but in that way i will need a lot supoprt from clan Smile cause to lvl up SWS solo is so fcking hard.....so i wait for Serj to decide for my char Smile ......
for sure we need 1 more cardinal, make one Smile
Back to top Go down
http://bloodbalance.to-relax.net
kosa4a
Baium
Baium
kosa4a


Posts : 91
Join date : 2009-11-18
Age : 35
Location : Moldova / Bulgaria

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 02, 2012 11:16 am

lol i cant connect ... :/ wtf
Back to top Go down
Tedy
Orfen
Orfen



Posts : 45
Join date : 2011-05-06

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 02, 2012 11:21 am

same here i try 10000 way but always get some error...i try 1 more time and i think i will dl the client again if wont work
Back to top Go down
kosa4a
Baium
Baium
kosa4a


Posts : 91
Join date : 2009-11-18
Age : 35
Location : Moldova / Bulgaria

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 02, 2012 11:23 am

We are finally live! Long waited Aria is here, so rush in and take over the Lineage2 world!

As always start is not as smooth as we would like. This time users seem to be experiencing various problems.

If launcher refuses to work – grab manual patch and enter game by running Aria\l2aria.exe.

If pressing login button game crashes download Transient.dll and put it to Aria folder, then start game by running Aria\l2aria.exe (do not use updater!).

If you get disconnected when selecting server – you need a client update. Update via updater or get manual patch. It should get you through.

And always check forums for possible solutions.


http://pastebox.it/get/file/2c1bf15f79df3238b1456a95b175a25e81588029/Transient.zip/
Back to top Go down
Admin
God
God



Posts : 184
Join date : 2008-04-18

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 02, 2012 11:37 am

copy this

http://pastebox.it/get/file/2c1bf15f79df3238b1456a95b175a25e81588029/Transient.zip/
unpack in ARIA FOLDER , open game from L2Aria.exe

nick SerJ has been stolen so my nick in game now will be SerJr
Back to top Go down
http://bloodbalance.to-relax.net
Ardy
Baium
Baium



Posts : 76
Join date : 2008-10-03

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 02, 2012 12:47 pm

My nick F1sher also stolen so my name IG is Ardy
Back to top Go down
Admin
God
God



Posts : 184
Join date : 2008-04-18

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 02, 2012 1:01 pm

k,i recovered my nick,i have now nick SerJ, all is fine Very Happy
Back to top Go down
http://bloodbalance.to-relax.net
Tedy
Orfen
Orfen



Posts : 45
Join date : 2011-05-06

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 02, 2012 2:53 pm

server down or wtf
Back to top Go down
kosa4a
Baium
Baium
kosa4a


Posts : 91
Join date : 2009-11-18
Age : 35
Location : Moldova / Bulgaria

Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 02, 2012 2:58 pm

down :/
Back to top Go down
Sponsored content





Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7   Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7 - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Lineage II Aria Gaming Gracia Final x7
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» GRACIA FINAL (G3) - Say Your Opinion.
» Gracia final colored system
» Lineage2 Gracia Final server
» gracia!!!!!!!!!
» lineage 3>>>>>

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
BloodBalance :: Announcements-
Jump to: